Достапни линкови

Каиро: Состанок на шефовите на дипломатии од Арапската Лига за помош на Либан


Министрите за надворешни работи на Арапската Лига денеска во главниот египетски град Каиро, разговараат за обновата и помошта за Либан, по израелската офанзива во земјата. Денешниот состанок воедно е подготовка за самитот на шефовите на држави на земјите од Арапската лига што треба да се одржи кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG