Достапни линкови

Витлеем: Убиени двајца палестински милитанти од израелските сили


Израелските сили убиле двајца палестински милитанти во близина на Витлеем. Тие, како што се јавува, и припаѓале на радикалната фракција на Исламски Џихад, а биле барани потради анпади врз израелската армија.
XS
SM
MD
LG