Достапни линкови

Карачи: 15 лица загинаа во поплавите во Карачи


Во поплавите кои го зафатија најголемиот град на Пакистан Карачи во изминативе 24 часа животот го загубиле најмалку 15 лица. Поголемиот дел се жртви на струен удар како последица на оштетувањата од обилните дождови и грмотевици.
XS
SM
MD
LG