Достапни линкови

Брисел: Албанија има малку шанси да и се придружи на Македонија како кандидат за членство во ЕУ


Европската комисија стави јасно на знаење дека без посушествен напредок Албанија има мали шанси да и се придружи на соседната Македонија како земја кандидат за членка на Европската Унија, пишува денешен Фајненшл Тајмс, осврнувајќи се најавите на Тирана за отворање силен фронт во пресметка со корупцијата. Во Брисел, како што се додава во написот, најмногу биле загрижени поради големиот број илегални доселеници од Албанија во Унијата и поради силно организираните албански криминални банди.
XS
SM
MD
LG