Достапни линкови

Багдад: Седум лица загинаа при експлозија на бомба во Багдад


Најмалку седум лица загинаа, а 12 се повредени при експлозија на автомобил бомба во шиитската населба Садр Сити во Багдад. Експлозијата се случила пред еден преполн пазар во оваа населбата.
XS
SM
MD
LG