Достапни линкови

Кабул: Киднапирани 15 здравствени работници во авганистанската провинција Кандахар


15 здравствени работници денеска се киднапирани во јужната Авганистанска провинција Кандахар. Како што соопштија авганистански претставници, медицинскиот тим составен од доктори и медицински сестри, патувале кон камп за бегалци во оваа област, при што биле запрени од неидентификувано лице кое го киднапирало возилото во кое се наоѓал тимот.
XS
SM
MD
LG