Достапни линкови

Киев: Русија изразила подготвеност да не ја менува цената на гасот за Украина, изјави Јанукович


Русија изразила подготвеност да не ја менува цената на гасот за потребите на Украина до крајот на годината, за ова украинскиот премиер Виктор Јанукович денеска го известил претседателот на земјата Виктор Јушченко. Украинскиот премиер Јанукович во изминативе два дена беше во посета на Русија каде со руските власти разговараше пред се за проблемот со снабдувањето на гас откако Русија најави дека за два пати ќе ја поскапи цената на гас за Украина.
XS
SM
MD
LG