Достапни линкови

Газа: Во израелски воздушен напад загинале две лица


При денешниот израелски воздушен напад врз една куќа во градот Кан Јунис, во Појасот Газа, загинале две лица, а 4 биле повредени. Израелската армија соопшти дека во тој објект припадници на Ал Акса Бригадите складирале оружје и оти пред нападот ги предупредиле цивилите да се евакуираат.
XS
SM
MD
LG