Достапни линкови

Кабул: Уапсени девет лица осомничени дека и припаѓале на Ал Каеда


Коалиционите и авганистанските трупи, денеска нападнале две упоришта на Ал Каеда во јужната авганистанска провинција Кост. При тоа биле уапсени девет лица за кои се верува дека и припаѓале на организацијата на Ал Каеда, а било пронајдено и одредено количесто оружје и експлозив, соопшти американската армија.
XS
SM
MD
LG