Достапни линкови

Бејрут: Според првичните проценки, штетите во Либан изнесуваат 3,5 милијарди долари


Шефот на либанскиот Совет за развој и реконструкција Фадл Шалак изјави дека според првичните проценки на Владата, штетите од повеќе од едномесечната израелска офанзива врз Либан изнесуваат три и пол милијарди долари. Тој додаде дека во проценката е вклучена и повторната изградбата на уништената инфраструктура како патишта, мостови и станици за електрична енергија.
XS
SM
MD
LG