Достапни линкови

Бејрут: Раселените либанци почнаа да се враќаат и покрај ,,кревкото,, примирје


Илјадници либански бегалци почнаа да се враќаат во своите домови во Јужен Либан. На вториот ден од примирјето меѓу Израел и Хезболах, и двете страни се обвинуваат за поединечни инциденти, а мирот е сеуште на стаклени нозе, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG