Достапни линкови

Мосул: Бомбашки напад врз седиштето на партијата на ирачкиот претседател Џалал Талабани


5 лица загинале, а 15 биле повредени при денешниот напад на бомбаш самоубиец врз седиштето на партијата на ирачкиот претседател Џалал Талабани во градот Мосул. Во експолизијата била оштетена и една зграда, како и неколку автомобили.
XS
SM
MD
LG