Достапни линкови

Хавана: Објавени нови слики на кубанскиот лидер Фидел Кастро


Денеска се појавија нови слики на кубанскиот лидер Фидел Кастро. На нив е прикажан тој за време на посетата на венецуелскиот претседател Хуго Чавез по повод вчерашниот осумдесети роденден на Кастро. Кубанскиот претседател, како што е соопштено во Хавана, успешно заздравувал од операцијата на дигестивниот тракт.
XS
SM
MD
LG