Достапни линкови

Бејрут: Посета на шефот на дипломатијата на Италија


Шефот на италијанската дипломатија Массимо Д Алема пристигна денеска во Бејрут на разговори со либанските лидери околу можната размена на затворениците меѓу Израел и Хезболах. Претходно италијанскиот премиер Романо Проди потврди дека италијанските војници ќе земат учество во силите на Обединетите нации кои ќе бидат распоредени во Либан.
XS
SM
MD
LG