Достапни линкови

Токио: Прекин во снабдувањето со електрична енергија


Во голем дел на Токио и неговата околина изутрината дошло до прекин на снабдувањето се електрична енергија. Се уште не е соопштено која била причината за испадот на системот поради кој главниот град на Јапонија се најде во голем хаос.
XS
SM
MD
LG