Достапни линкови

Шри Ланка: Над 40 девојчиња загинале во напад на армијата на Шри Ланка


Над четириесетина девојчиња загинале, а шеесет биле ранети во денешниот воздушен напад на армијата на Шри Ланка врз еден детски дом на северот на земјата кој е под контрола на Тамилските тигри. Ова го јавија претставници на оваа бунтовничка организација, но се уште информацијата нема официјална потврда. Властите пак соопштија дека за инцидентот биле одговорни Тамислките тигри.
XS
SM
MD
LG