Достапни линкови

Техеран: Убиени девет припадници на иранските безбедносни сили во судир со наркодилери


Трговци со дрога во Иран убиле девет припадници на иранските безбедносни сили, а двајца се повредени во вооружениот судир во југоисточниот дел на земјата, јавуваат агенциите пренесувајќи ги државните медиуми во Техеран. Не се дадени повеќе детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG