Достапни линкови

Вашингтон: Протести пред Белата Куќа поради израелската офанзива во Либан


Неколку илјади луѓе одржаа антивоени протести пред Белата Куќа во Вашингтон, против израелската офанзива во Либан и третманот врз палестинскиот народ, критикувајќи ја притоа ја американската подршка кон Израел. Учесниците протестираа и против улогата на Соединетите држави во Ирак. Протестите биле во организација на неколку здуженија меѓу кои и на американската муслиманска заедница.
XS
SM
MD
LG