Достапни линкови

Сараево: Оштетен гробот на Алија Изетбеговиќ


Полицијата во Сараево соопшти дека во текот на изминатата ноќ со експлозија бил оштетен гробот на поранешниот босански претседател Алија Изетбеговиќ. Се наведува дека се уште се истражуваат причините за експлозијата во која немало повредени.
XS
SM
MD
LG