Достапни линкови

Авганистан: Сојузничките сили убиле три осомничени милитанти на Ал Каида


Сојузничките сили во Авганистан соопштија дека убиле три лица за кои постои сомневање дека биле милитанти на Ал Каида. Во акцијата спроведена во југоисточната провинција Кост биле уапсени и неколку други членови на оваа терористичка мрежа.
XS
SM
MD
LG