Достапни линкови

Техеран: Ахмадинеџат ја обвини администрацијата на Буш за политиката спрема Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат во интервју за американската телевизија Си Би Ес, ја обвини администрацијата на Џорџ Буш за политиката спрема Иран. Тој додаде дека американското раководство мора да го смени однсеувањето и во однос на Блискиот Исток, доколку сака да биде запрен конфликтот.
XS
SM
MD
LG