Достапни линкови

Пекинг: Евакуирани половина милиони луѓе поради тајфун


Во Кина се евакуирани околу половина милион луѓе од источните крајбрежни провинции во очекување на налетот на силниот тајфун наречен Саомаи. Метеоролозите предвидуваат и силни дождови и бури во тие реони, како и лизгања на земјиштето.
XS
SM
MD
LG