Достапни линкови

Наџаф: Најмалку 30 загинати во експлозија во близина на џамија


Силна експлозија одекнала во близина на една шиитска џамија во ирачкиот град Наџаф, при што, најмалку 30 лица загинале, а повеќемина биле повредени. Ирачката телевизија јави дека имало две одвоени експлозии на пазарот во Наџаф, кој е во близина на џамијата.
XS
SM
MD
LG