Достапни линкови

Багдад: Романскиот претседател Трајан Басеску во посета на Ирак


Романскиот претседател Трајан Басеску пристигна во Багдад на разговори со ирачкиот претседател Џалал Талабани за билатералните релации и регионалната сигурност. Басеску оствари средба и со останатите ирачки власти со кои разговараше за можноста компании од Романија да бидат дел од проектот за обнова на Ирак. Романија учестува со 900 војници во рамки на сојузничките сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG