Достапни линкови

Багдад: Минатиот месец 60 загинати во главниот ирачки град


Во текот на минатиот месец, околу 60 тела на загинати ирачани, повеќето од нив убиени во Багдад, биле примени во багдадската погребална служба, соопшти денеска претставник од службата. Со цел подобрување на безбедносната состојба во Багдад денеска започна втората фаза за распоредување на дополнителен број ирачки и американски војници во градот.
XS
SM
MD
LG