Достапни линкови

Тетово: Одбележување на годишнината од загинувањето на 10-те резервисти кај Карпалак


Делегација на министерството за одбрана денеска ќе положи венес кај Карпалак, местото каде што пред пет години загинаа десет припадници на резервниот состав на Армијата на Македонија. Венци ќе положат и делегации на роднините на загинатите, на општина Прилеп и на Здружението на резервни воени обврзници. Централното одбележување на пет годишнината од трагичниот настан ќе се одржи во Прилеп каде што ќе биде откриено спомен обележје на загинатите кај Карпалак.
XS
SM
MD
LG