Достапни линкови

Њујорк: Кофи Анан бара истрага за израелското бомбардирање на Кана


Израелското воздушно бомбардирање на градот Кана на триесети јули во кој загинаа триесетина луѓе би можело да претставува кршење на меѓународните закони, оценува генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан во неговиот извештај до Советот за безбедност. Анан прецизира дека овој настан заслужува дополнителна истрага.
XS
SM
MD
LG