Достапни линкови

Џакарта: Уште една жртва од птичји грип во Индонезија


Шеснаесет годишното момче кој синоќа починало во Индонезија, било болно од птичји грип, покажале лекарските испитувања. Доколку ова биде потврдено и од Светската здравствена организација, тогаш момчето ќе биде четириесет и третата жртва на птичји грип во Индонезија.
XS
SM
MD
LG