Достапни линкови

Багдад: 20 загинати во повеќе бомбашки напади


Ирачката полиција соопшти дека во денешните неколку експлозии на бомби во центарот на Багдад загинале дваесетина луѓе, додека над пеестина биле повредени. Две бомби експлодирале на главниот пазар во градот додека другите три пред министерството за внатрешни работи, прецизираат агенциите.
XS
SM
MD
LG