Достапни линкови

Етиопија: 200 лица загинале во поплави


Властите во Етиопија соопштија дека најмалку 200 луѓе загинале, а околу 300 се сметаат за изчезнати во поплавите во источниот дел на земјата. Десетици илјади луѓе морале да ги напуштат своите домови.
XS
SM
MD
LG