Достапни линкови

Бејрут: Досега 925 лица загинале во израелската офанзива во Либан


Либанскиот министер за здравство Мухамед Калифех денеска соопшти дека во израелската офанзива против Хезболах досега загинале 925 луѓе, а 75 се изчезнати. Израел, пак, објави дека досега загинале 60 израелски војници и 36-мина цивили.
XS
SM
MD
LG