Достапни линкови

Тел Авив: Уапсен либанец вмешан во киднапирањето на двајцата израелски војници од Хезболах


Израелската армија соопшти дека уапсила еден либанец, кој бил вмешан во киднапирањето на двајцата израелски војници на 12-ти јули од Хезболах, пренесуваат агенциите, но не се дадени повеќе детали за неговото апсење. Заробувањето на двајцата израелски војници беше причина за започнувањето на израелската офанзива против Хезболах во Либан.
XS
SM
MD
LG