Достапни линкови

Дир Даја: 100 лица загинале во поплавите во Етиопија


Околу 100 лица загинале, а повеќе домови се уништени во поплавите предизвикани од силни дождови во источна Етиопија. Поплавите се случиле во градот Дир Даја, каде поради силните дождови дошло до излевање на реката Дачату во градот.
XS
SM
MD
LG