Достапни линкови

Адана: Најмалку 13 загинати во две експлозии


Најмалку 13 лица, меѓу кои и 5 полицајци загинаа во две експлозии во турскиот град Адана. Засега никој не ја презеде одговорноста за експлозиите кои оштетија продавници и 4 полициски возила во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG