Достапни линкови

Багдад: Протести на ирачките Шиити против израелската офанзива во Либан


Илјадници шиити маршираат денеска во Багдад против израелската офанзива против шиитските милитанти на Хезболах во Либан. Протестите, на кои се понижуваат изралски и американски знамиња се организарани од радикалниот клерик Муктада ал Садр.
XS
SM
MD
LG