Достапни линкови

Хаџхар: Најмалку девет лица убиени во напад на бомбаш самоубиец


Бомбаш самоубиец уби најмалку 9 лица,а неколкумина се ранети во северно ирачкиот град Хаџхар. Меѓу жртвите, како што се јавува, има и полицајци. Хаџхар е 90 километри јужно од Мосул каде што исто така има загинати полицајци во серијата експлозии и жестоки судири меѓу бунтовниците и сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG