Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад го повтори повикот за уништување на Израел


Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад денеска го повтори неговиот став кон Израел, изјавуваќи дека решение за кризата на Блискиот Исток е уништување на Израел. ,,Иако главно решение е елиминација на ционистичкиот режим, во оваа фаза мора да дојде до моментален прекин на огнот во Либан,, ја пренесуваат изјавата на Ахмадинеџад иранските државни медиуми.
XS
SM
MD
LG