Достапни линкови

Кандахар: Авганистанските и НАТО силите убиле 10 талибанци


Авганистанските сили, подржани од НАТО денеска убиле 10 талибански бунтовници во авганистанската провинција Хелманд. Во провинцијата Кандахар пак, при експлозија на бомба поставена на пат загинал еден војник од силите на НАТО, а уште еден е сериозно повреден.
XS
SM
MD
LG