Достапни линкови

Кандахар: Над 20 цивили загинаа во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 20 цивили загинале, а 13 се повредени во самоубиствен напад со автомобил бомба во јужната авганистанска провинција Кандахар. Како што соопшти локалната полиција, цел на нападот бил конвој на НАТО силите. Трупите на НАТО неодамна од американските сили ја презедоа контролата за безбедноста во јужниот дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG