Достапни линкови

Хавана: Без разлика што ќе се случи со Фидел Кастро, комунистичката партија ќе управува со Куба


Кубанскиот главен комунистички весник денеска го пренесува говорот на Раул Кастро кој најавува дека партијата ќе продолжи со управувањето во земјата, без разлика која ќе биде иднината на кубанскиот претседател Фидел Кастро. Коменатор доаѓа по шпекулациите за здравјето на кубанскиот претседател. Претседателот на Куба Фидел Кастро, деновиве привремено му ја предаде власта на неговиот помлад брат Раул, поради здравствени проблеми.
XS
SM
MD
LG