Достапни линкови

Багдад: Најмалку три лица загинале во бомбашки напади


Во денешните бомбашки напади во Багдад, според последните информации, загинале најмалку три лица додека многумина други биле повредени. Нападите, како што се прецизира, биле изведени врз луѓето кои чекале работа во централниот дел на Багдад.
XS
SM
MD
LG