Достапни линкови

Бејрут: Евакуација на над 30 илјади Филипинци во Либан


Претседателката на Филипини Глорија Аројо, поради влошувањето на безбедносната состојба во Либан, нареди евакуација на над триесете илјади филипинци кои работат во таа земја. Се наведува дека повеќето од нив се наоѓале во Бејрут.
XS
SM
MD
LG