Достапни линкови

Либан: Продолжуваат нападите на израелската авијација


Израелската авијација денеска ја бомбардирала околината на градот Балбек во јужен Либан. Притоа, како што јавуваат агенциите, загинале најмалку дванаесет цивили. Потоа, израелската војска извела хеликоптерски напад врз болницата во тој град која била под контрола на Хезболах и заробила неколкумина припадници на таа организација. Тоа веднаш било демантирано од Хезболах кој пак соопшти дека во борбите биле убиени неколку израелски војници.
XS
SM
MD
LG