Достапни линкови

Куба: САД немаат планови за затоплување на односите со Кина


Соединетите Држави немаат планови за затоплување на односите со Куба откако кубанскиот лидер Фидел Кастро привремено ги пренесе претседателските овластувања на неговиот брат Раул. ,,Фактот што автократот му ја предава власта на брат му не значи и крај на автократијата во Куба,, изјави портпаролот на Белата Куќа Тони Сноу кој додаде дека Вашингтон немал податоци за здравствената состојба на Фидел Кастро.
XS
SM
MD
LG