Достапни линкови

Багдад: Најмалку 40 загинати во неколку бомбашки напади


Во три одвоени бомбашки напади во Ирак денеска загинаа најмалку 40 лица. Во Централен Багдад автомобил бомба експлодирала во шиитски кварт, при што загинале 14 лица. Северно од Багдад загинаа најмалку 20 ирачки војници од поставена бомба на пат. Автомобилот бомба во градот Мугдаџија однесе 7 човечки животи.
XS
SM
MD
LG