Достапни линкови

Кабул: Двајца британски војници загинале во Авганистан


Двајца британски војници на ИСАФ мисијата предводена од Нато загинале, еден е ранет, а еден е исчезнат во заседа во Јужен Авганистан. Нападот врз патролата во провинцијата Хелманд доаѓа ден откако НАТО ја превзеде од американците командата врз меѓународните сили во јужен Авганистан.
XS
SM
MD
LG