Достапни линкови

Бејрут: Либанската репрезентација се повлече од квалификациите за азискиот фудбалски куп


Либан се повлече од квалификациите за азискиот фудбалски куп во 2007. Либанската фудбалска федерација испрати писмо во кое се наведуваат трагичните околности поради израелските воздушни напади, при што се наведува дека неколку либански играчи исчезнале. Либан требаше да игра против Бахреин на 16 август.
XS
SM
MD
LG