Достапни линкови

Пекинг: Кина посочува на дипломатски активности за решавање на иранската нуклеарна програма


Кина денеска ја истакна важноста на дипломатијата во решавањето на нуклеарниот проблем со Иран. Повикот на Пекинг доаѓа по вчерашната резолуција на Обединетите Нации во која се бара од Техеран да ја запре нуклеарната прогтрама или ќе се соочи со санкции.
XS
SM
MD
LG