Достапни линкови

Авганистан: Осум лица загинале во експлозија на бомба


Осум лица загинале, а шеснаесет други биле повредени во експлозија на бомба пред една џамија во источниот дел на Авганистан, јавија агенциите. Се наведува дека цел на напдот бил гувернерот на тамошната провинција, но оти то минал без повреди.
XS
SM
MD
LG