Достапни линкови

Кабул: Уапсени шест милитанти осомничени за поврзаност со самоубиствени напади


Авганистанските власти затвориле шест милитанти, осомничени за поврзаност со самоубиствените напади во кои загинаа двајца канадски војници и шестмина авганистански цивили. Нападите се случија на 23 јули во јужната авганистанска провинција Кандахар.
XS
SM
MD
LG